Suratınızda Bir Tane Dahi Buruşukluk Kalmayacak

Senelerdir hoşluk sanayisi bize ihtiyarlamayı geciktirici mahsuller satıyor. Kumpaslı kullanımda galibiyetli olduklarını söylemek zorundayız. Herkes istediği usulü kullanmakta serbest ancak bizim fikrimizi de bir dinleyin. Her ay bu mahsullere minik bir miras ödemek yerine evde natürel usullerle cilt problemleriniz ve buruşukluklardan kurtulabilirsiniz.

Ancak bu usullerin tesir göstermesi uzun sürecektir. Zira cildiniz ne kadar sıhhatli olduğunuzu dışarı yansıtır. Sabırlı olur ve dediklerimizi uygularsanız zamanla cildiniz düzelecektir.

Yediğiniz hasarlı besinler, etrafınızdaki kimyeviler, stres gibi şartlar cildinize hasar verir. Şayet size hasar veren kötü alışkanlıklardan bırakır ve sıhhatli bir yaşam stili özümserseniz, her şey yoluna girecektir.

Sigarayı bırakın

Sigaradaki zehirli maddeler cildinizi mahveder. Sigara içen insanlar olduklarından büyük gösterir ve bir yandan da uzuv sistemlerinize hasar verir. Sigarayı vazgeçtikten sonra, zehirli maddeler bedeninizden çıktıkça cildiniz daha sıhhatli görünecektir.

Aloe Vera

Tüm hoşluk mahsulleri aloe vera kapsar. Bu nebat cildi ıslatırken aynı zamanda da yeni hücreler oluşturur ve cildinizi sıkılaştırır. İster kapsül halinde satın alın, ister nebattaki jeli suratınıza uygulayın.

Kırmızı Ginseng Özü

Kırmızı ginseng özü antioksidanlar ve bağışıklık sistemi kuvvetlendiricilerle doludur. Ayrıca kırmızı ginseng özü buruşukluklara birebirdir ve bu öz aynı zamanda cilt renginizi canlandırarak daha genç gözükmenizi sağlayacak. Asya ve kore kültürlerinde sıklıkla kullanıldığını da belirtmemiz gerekir.

Kızılçam kabuğu özü

Kızılçam kabuğu özü ihtiyarlama karşıtı özelliklerini öğrenilir ve çoğu markette bulabilirsiniz. Cilt kirlerinde ve buruşukluklarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sırt üstü uyuyun

Şayet alışkın değilseniz, bu azıcık uğraştırabilir. Ancak sırt üstü uyumadığınızda yastığınız surat teninizin zaman içerisinde yıpranmasına ve biçim değiştirmesine neden olur. Gözle görülemeyecek kadar yavaş alana gelen nedeniyle de buruşukluklarınız ortaya çıkar.

Beslenme Alışkanlıklarınızı Gözden Geçirin

Cildiniz yediklerinizi yansıtır. Sebze harcamıyorsanız bunu değiştirmek ilk önceliğiniz olmalıdır. Sebze harcadıkça cildiniz daha sıhhatli görünmeye başlayacaktır. Et mahsulleri harcarken işlenmemiş olanları seçerseniz daha çok fayda görürsünüz.

Şekersiz bir yaşam

Hepimiz arada sırada tatlı kaçamakları yapıyoruz ancak temel şekeri meşrubatlarımızdan alıyoruz. Özellikle içtiğimiz çay ve kahveye koyduğumuz şekerden bahsediyoruz. Şeker hiçbir zaman iyi bir yiyecek değildir. Kilo vermenizi veya almanızı maniler, cildinizi ihtiyarlatır, uyku problemlerine neden olur ve dahası.

Siz buruşukluklarınızdan kurtulmak için nasıl usuller uyguluyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir cevap yazın