Zencefilli Naneli Limonata Tanımı

KONUTTA NATÜREL LİMONATA NASIL YAPILIR?

Özellikle sıcak yaz günlerinin bırakılmazı olan bir çok çeşidi yapılan limonata özellikle de ferahlatması ve tansiyonu düşürmesi ile fayda sağlamaktadır. Dışarıda satılan katkılı limonata sularının yerine evinizde basitlikle hazırlayabileceğiniz üstelik mide bulantısı yaşayan hamile hanımlara da iyi gelebilecek zencefilli naneli limonata tasvirini yazımızda bulabilirsiniz.

Ev İmali Zencefilli Limonata Tanımı

Malzemeler:
5 tane orta boy limon
1 çay fincanı toz şeker şayet şekeri fazla kazançsa bir ölçü soda ilave edebilirsiniz.
Taze zencefil ceviz kadar
10-15 dal taze nane
2 litre içme suyu

Zencefilli Naneli Limonata Hazırlanışı: İlk olarak taze zencefili rendeleyin. Ardından taze nane ile beraber içme suyunun içerisine ilave edin ve aromanın suya iyice karışması için 1 gece buzdolabında bekletin. Ertesi gün 5 adet orta boy limonu sıkın ve bir ölçü sıcak suda erittiğiniz şekeri karışıma ilave edin.

Dilerseniz içerisinde bulunan nane ve zencefili süzerek karışımdan ayırabilirsiniz. Nane bekledikçe siyahlaşacaktır ve kötü bir görüntü olabilir. Zencefil parçalarının da içerken ağza gelmesi pek güzel olmamaktadır. Bu nedenle süzmeniz daha iyi olacaktır. Dilerseniz bir ölçü portakal veya limon kabuğunu da limonatanıza ekleyebilirsiniz.

Limonatanın natürel olmasının yanı sıra ayrıca ehemmiyetli yararları da vardır. Zencefil sindirimi basitleştiren bir nebattır. Limon ise özellikle yaz aylarında düşen tansiyonu derler ve içerisinde bulunan C vitamini sayesinde bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Unutmayınız ki, LİMONATA konuklarınıza ikram edebileceğiniz en lezzetli,bereketli ve natürel bir meşrubattır.

“Zencefilli Naneli Limonata Tanımı” üzerine 0 yorum.

  1. Geri bildirim: Zencefil ve Zerdeçal Karışımı ile Böbrek Taşlarını Yok Edin

Bir cevap yazın