Zerdeçal ile diş beyazlatma

Sigaradan ve gün içerisinde harcanan meşrubatlardan dişlerde sararma ve kirler alana gelebilir. Bu gidişatın önüne geçebilmek için size zerdaçal ile diş beyazlatma usulünden bahsedeceğiz.

Zerdeçal ile diş beyazlatma usulü nedir, nasıl uygulanır sualini vermiş olduğumuz bilgilerden bulabileceksiniz. işte zerdeçal ile diş beyazlatma usulü.

Her ne kadar günde 2 kere dişlerimizi fırçalasak, onlara zorunlu itinayı göstermeye çalışsak da zamanla dişlerimizde kirleri ve sararma oluşabilir. İyi haber şu ki sizlerle natürel diş beyazlatma usullerini paylaşacağız.

Hazırlayacağınız bu karışımı güneş görmeyen, serin bir dolapta haftalarca gizleyebilir ve günlük olarak kullandığınız diş macununuzla mutasyonlu kullanabilirsiniz. Macunun dişlerinize vereceği sarı renk sizi korkutmasın, uygulama sonrası bembeyaz dişleriniz olacak.

İşte zerdeçal ile diş beyazlatma usulü:

Malzemeler:

-2 çorba kaşığı zerdeçal
-2 çorba kaşığı karbonat
-1 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı

Birinci adım:
Tam malzemeleri minik bir kapta macun kıvamına gelene dek karıştırın.

İkinci adım:
Yedek bulundurduğunuz bir diş fırçası takviyesiyle hazırladığınız macunu klasik rutininizde fırçaladığınız gibi dişlerinizi fırçalayın.

Üçüncü adım:
Ağzınızı ılık su ile yıkayın ve bembeyaz dişlerinizin tadını çıkarın.

Not: Haftada 2-3 uygulama dereceli olarak beyazlığı arttıracak.

Konutta uygulayabileceğiniz öteki natürel diş beyazlatma usulleri:

Konutta uygulayabileceğiniz bir öteki natürel diş beyazlatma usulü ise günlük yaşamda kullandığımız bir çok mahsulün ana maddesi olan karbonattır. Karbonat natürel bir renk açıcıdır.

Karbonat ile diş beyazlatma:

Islattığınız bir diş fırçasını bir kaba koyduğunuz karbonata daldırın ve dişlerinizi yavaş bir biçimde 2-3 dakika fırçalayın. Bu natürel diş beyazlatma usulünü hafta 2-3 kere uygularsanız diş tonunuzda günden güne açılma göreceksiniz.

Karbonatın ve tuzun da beyazlatıcı tesiri büyüktür. Ayrıca elma sirkesi de bin bir bereketi bir yana, diş minesi üzerindeki sarı kirleri çıkarmak mevzusunda oldukça etkilidir.

Karbonat, Tuz ve Sirke Üçlüsü ile diş beyazlatma:

Bu üç malzemeyi bir çay kaşığı alarak bir kapta karıştırın ve pak bir diş fırçasıyla dişlerinize uygulayın.

Muz kabuğu ile diş beyazlatma:

Magnezyum ve potasyum açısından zengin olan muz kabuğunu diş beyazlatma usulü olarak kullanabilirsiniz.

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra muz kabuğuyla bir müddet dişlerinizi ovun daha sonra su ile dişlerinizi durulayın.

Çay, Kahve ve Sigara faktörleri

Sizlerle paylaştığımız natürel diş beyazlatma usullerini uyguladıktan sonra da dikkat etkeniz gereken etmenler var. Dişinize hasar veren ve rengini koyulaştıran şeylerden uzak durun: Kahve, sigara gibi mahsuller dişlerin üst katmanını oluşturan, mine üzerinde kirletilmelere yol açıyor. Bu maddelerden uzak durmanız sayesinde dişleriniz çok daha beyaz kalacaktır.

Bir cevap yazın