Zeytin Yağının Yeni Bir Verimi Bulundu

Bilim insanları, zeytinyağının erkeklerin cinsel performansını artırmada iktidarsızlık haplarından daha tesirli bir çözüm olabileceğini ortaya koydu.

Atina Üniversitesi’nin araştırmasına göre, zeytin zengini bir rejim yapmak kalpteki kan akışını kuvvetlendirerek cinsel iktidarsızlığı da azaltıyor.

İngiltere’de yayınlanan Daily Telegraph gazetesinin haberine göre 600 erkeğin katıldığı araştırma, günde en az 9 çorba kaşığı zeytinyağı harcayanlarda iktidarsızlık tehlikesinin değişiklerine göre daha az olduğunu gösteriyor.

Bu şahıslarda testosteron seviyeleri de, az zeytin harcayanlara göre yüzde 40 daha fazla.
Araştırma takımının lideri Dr Christina Chrysohoou, uzun vadede bir erkeğin cinsel eforunu artırmak için iktidarsızlık haplarına değil zeytinyağına” müracaat etmesini öneriyor.

Chrysohoou, “Bu, cinsel işlev meseleleri için ilaçsız bir çözüm. İktidarsızlık hapları ise uzun vadeli bir çözüm değil; yalnızca cinsel kapasitede kısa süreli bir tesir yaratıyor” diyor.
Araştırmacılara göre zeytinyağı, diyabet ve obezite gibi tehlikeleri de sınırlıyor.
Telegraph, araştırmayla alakalı 1990’larda Viagra’yı bulan takımdan Prof. Mike Wyllie’nin de görüşünü aldı.

‘Cemiyette hâlâ ilaca müracaat etme meyli baskın’

Mike Wyllie, rejim ve hayat stilindeki farklılığın cinsel işlevleri de etkileyeceği istikametindeki iletinin geçerli olduğunu söyledi.

Sertleşme bozukluklarının takribî yüzde 80’inin kalp damar sıhhatiyle ilintili olduğunu vurgulayan Wyllie, erkeklerin bu iletiyi alacağındansa emin değil.

Wyllie “Ne yazık ki cemiyette hali hazırda ilaca müracaat etme meyli baskın çıkıyor. İnsanlar hayat stillerini değiştirmeye yaklaşmıyor” diyor.

Bir cevap yazın