Zeytinyağı ve Kadife Çiçeği Rehabilitasyonu İle Varisten Kurtulun

Zeytinyağı ve Kadife Çiçeği Tedavisi İle Varisten Kurtulun

İnatçı varisten kurtulmak ister misiniz? Bu natürel zeytinyağı ve kadife çiçeği rehabilitasyonu hakkında daha fazla bilgi edinin ve ona bir şans tanıyın!

Varis, damarlar ve kılcal damarların, kanın kalbe geri dönerken yaşadığı güçlükler sebebiyle gelişmesi ile ortaya çıkan kötü görünümlü bir durumdur.

Vücut dokularında enflamatuvar bir balanssızlık veya kan akışını tertip eden kapakçıkların zayıflaması sebebiyle görülüyor olabilir.

Genellikle bu gidişatın semptomları olmasa da, bazen rahatsızlık veren bir ağırlık ve ayaklarda karıncalanma yaşanabilir.

Ek olarak, kabarık ve yara görünümleri sebebiyle, varisli damarlardan muzdarip olanlarda özgüven problemlerine neden olabilir.

Neyse ki, özelliklerinden dolayı dolaşımı destekleyebilen muhtelif natürel ilaçlar vardır. Dolayısıyla bu meseleye faal bir biçimde karşı koyabilirler.

Seçenekler arasında, bölgesel olarak kullanıldığında, varis görünümünü faal bir biçimde eksiltmeye takviyeci olan, fantastik zeytinyağı ve kadife çiçeği rehabilitasyonu vardır.

Aşağıda, bu yiyeceklerin özelliklerini ve bu rehabilitasyonu birkaç kolay adımla evde nasıl hazırlayacağınızı anlatacağız.

Varisli damarlardan kurtulmak için zeytinyağı ve kadife çiçeği rehabilitasyonu

Bu natürel zeytinyağı ve kadife çiçeği rehabilitasyonu, varis görünümünü tesirli bir biçimde eksiltmek için senelerdir kullanılmaktadır.

Her iki bileşen de, anti-enflamatuvar, sıkılaştırıcı ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir ve ciltte emildikten sonra genişlemiş damarları küçültür. Bu, varisten etkilenen bölgelerdeki kan akışını etkinleştirir.

Bu rehabilitasyonu cildinize masaj yaparak uygulamak, bu gidişatın neden olduğu ağırlık hissine gevşetir ve lenf sisteminin işlevlerini uyarır. Bu da, varisten kurtulmayı güçleştiren zehirli maddelerin ve akışkanların optimal bir biçimde ortadan kaldırılmasını sağlar.

Bu rehabilitasyon mucize bir rehabilitasyon değildir. Fakat kumpaslı kullanımı, beslenmemizi tertip etmemizden ve bazı alışkanlıklardan kazandığımız neticeleri daha da iyileştirir.

Zeytinyağının yararları

Zeytinyağı, E vitamini ve mineral içeriğine ek olarak, yüksek yağ içeriğiyle dikkat sürükleyen bir üründür.

Bu yiyecekler enflamasyon ile gayrete takviyeci olur, aynı zamanda iyi kan dolaşımını dayanaklar ve atık maddelerin atılmasını teşvik eder.

Omega 3 bakımından bedenimize ehemmiyetli bir katkısı olan bu sıhhatli yağ, damarlardan kan geçişini iyileştirir ve tek doğrultulu kapakçıkların işlevini geri kazandırır.

Bu gıda maddesi, antioksidanlara ek olarak, damarların genişlemesini en aza indirir ve varisli damarlardan muzdarip olanların yaşadığı gerilmeyi yatıştırır.

Kadife çiçeğinin yararları

Kadife çiçeği antikoagülan, anti-enflamatuvar ve analjezik özelliklere sahiptir. Bu özellikler emildiğinde, atardamarlardaki kan akışının geçişini optimize eder.

Dolaşımı düzenlerken kabarıklığı da eksilttiği için, asırlardır enflamatuvar problemler için bir rehabilitasyon olarak kullanılmıştır.

Üstelik kadife çiçeği, flavonoidler, C vitamini ve emildiğinde sıkılığı ve cildin yenilenmesini iyileştiren mineraller içermektedir.

Varise karşı en iyi seçenek ilaçlardan biridir. Bunun sebebi, kan kapillerinin enflamasyonunu yatıştırması ve kanın üst bedene geri dönmesini kolaylaştırmasıdır.

Varisli damarlar için bu zeytinyağı ve kadife çiçeği rehabilitasyonunu nasıl hazırlarız?

Varis için olan bu ev rehabilitasyonunu hazırlamak çok müddetinizi almayacaktır. Ayrıca, değişik mahsullerin aksine çok fazla bir maliyeti yoktur.

Gıda niteliğinin daha iyi olması sebebiyle, % 100 sızma zeytin yağı almanızı öneririz.

Malzemeler

 • 10 adet taze kadife çiçeği
 • ¾ bardak sızma zeytinyağı 150 g

Kullanılacaklar

 • Kapaklı bir sırça kavanoz

Metot

 • Çiçekleri kesin ve sırça kavanoza koyun.
 • Zeytinyağını içine dökün, karıştırın ve kadife çiçeklerinin tamamen örtülmesini sağlayın.
 • Kavanozu iyice kapatın ve rehabilitasyonu karanlık bir yerde 10 gün süresince bekletin.
 • Bu vakitten sonra çiçek harabelerini yağdan ayırın ve bedeninize koyun.

Bu rehabilitasyonu nasıl uygularız?

 • Gereksinim dinlediğiniz kadar mahsulü alın ve zarifçe, varisten etkilenen bölgelere masaj yaparak uygulayın.
 • Düz, dairesel ve kesintisiz hareketlerle ovuşturun ve kan akışını desteklemek için bölgeye hafifçe bastırın.
 • Ürünün iyice emdiğinden emin olun ve bir gece bekletin.
 • Bu rehabilitasyonu haftada 3 ila 4 defa, tercihen uyumadan evvel uygulayın.

Varisten mi muzdaripsiniz? Bu rehabilitasyonu evde yapmaya hazır olun ve varisli damarlarının görünümünü en aza indirgemek için hoşluk rutininize dahil edin.

Kaynak: sagligabiradim.com

Bir cevap yazın